Pájův blog

Třífázové buzení

V knize Proč spíme, kterou jsem četl před pár lety, byla pravidla pro lepší spánek, ale nebylo tam popsané jak se lépe budit. Tak jsem si vybudoval svůj systém třífázového buzení.

Často se stejně probudím sám před všemi třemi budíky.

První fáze

První je ten nejtišší a asi nejpřirozenější způsob a to pomocí světla. K tomu používám lampičku WiZ Squire. Ta má přímo režim východ slunce, který trvá asi 20 minut a přechází z načervenalé barvy s nízkým jasem do bílé s vysokým jasem. Buzení světlem ale funguje spíš v měsících, kdy je ráno ještě tma nebo musíte mít opravdu hodně zatemňovací závěsy.

Druhá fáze

Pokud nezabere světlo, tak pár minut po něm se zapíná rádio budík Philips TAR3505/12. Ten mám nastavený na dostatečně nízkou hlasitost. Takže mě ten zvuk buď probudí pomalu nebo mě v některých případech neprobudí vůbec.

Třetí fáze

Když všechny jemné fáze buzení selžou, tak nakonec přijde klasický budík na mobilu, který už mě probudí spolehlivě.

Evoluce Orbit

Jak šel čas s balením Orbit v posledních letech. Tímhle tempem budu za chvíli nakupovat XXL baletí s jedním kusem.

Orbit evoluce balení

Kingdom Come: Deliverance 2

10 měsíců jsem čekal až to vyjde a po dvou týdnech je konec.

Už první díl byl skvělý a druhý je ještě lepší i když po tom prvním oznámení a všech těch dalších ukázkách jsem přece jen čekal trochu víc. Zatímco u KCD1 jsem se nemohl dočkat až to dohraju abych mohl začít znova u KCD2 jsem se těšil na to, že to nějakou dobu neuvidím. Dokud nevyjdou opravy, DLC a hlavně harcore mode bez kterýho to není ono. Je pravda že KCD1 jsem hrál až 5 let po vydání, takže už to bylo vyladěné.

Sice není potřeba znát první hru, ale bez toho by to nebylo ono. Je dobré znát začátek celého příběhu. Příběhově mě dokonce jednička bavila víc než dvojka, která je už hodně o politice. Hlavně v KCD2 je spousta zmínek a odkazů na jedničku, které pochopí jenom ti co jí hráli. Takže je dobré se připravit. Já jsem měl přípravu na Kingdom Come: Deliverance 2 poctivou.

Kingdom Come: Deliverance

Sčítání na krmítku 2025

Zase jsem sčítal ptáky na krmítku a opět mám pěkný seznam. Letos jsem taky zjistil, že si můžu stáhnout obrázek s mým sčítáním.

  • vrabec polní: 9
  • sýkora koňadra: 8
  • kos černý: 5
  • sýkora modřinka: 2
  • pěnkava obecná: 1
  • straka obecná: 1
  • sojka obecná: 1
  • hrdlička zahradní: 1

ptačí hodinka

Rok 2024

Duolingo mi vždy na konci roku posílá přehled jak jsem si vedl. Říkal jsem si, že by mohlo být zajímavé kouknout na přehledy a statistiky i z nějakých dalších stránek.

Duolingo

Duolingo

ČSFD a Databáze knih

Ani u jednoho jsem nenašel statistiky, tak jsem sčítal ručně. Podle počtu hodnocení jsem viděl 38 filmů a seriálů. Akorát tam chybí další série seriálů, protože ty už znova nehodnotím. Na databázi knih mám 10 hodnocení. To není moc, tak jsem sečetl počet stran. 3108 stran za rok už působí líp.

Printables

Na Printables jsou přehledné statistiky. Akorát tam chybí, že jsem zveřejnil 9 modelů.

Printables

Github

Na mém GitHub účtu jsem udělal 57 commitů a to hlavně na jaře, když jsem můj blog předělával na statický.

GitHub

Steam

Steam dělá taky souhrn. Jenže mi nepřišel na email a dohledat ho chvilku trvalo. 2 hry odehrané za rok je dobrý výkon. Je to o jednu víc než v předchozím roce.

Steam

Kalendář 2025

Stejně jako v předchozích letech přišel čas nových kalendářů na příští rok. Kalendáře si můžete stáhnout ve formátu pdf nebo ods.

Snad tam nemám tolik chyb jako v těch loňských.